Do you speak English?  -  Yes, iDO

"iDO mluvící karty" - název, který vznikl stejně rychle a nečekaně jako i nápad samotný. V době koronavirového lockdownu, kdy byly zavřené školy, školky a nesmělo se vycházet ven, se každá rodina nejdřív zabavovala jak mohla, a pak už přežívala jak mohla. Maminky mi určitě dají za pravdu, že v takových situacích dětské výchovné zásady jako omezení televize, žádná videa na telefonu a více smysluplných her šly stranou. V mém případě tomu nebylo jinak. Místo interaktivních her s Američankou April, která k nám chodila si povídat anglicky s naší dcerou Sofinkou, teď naše cácora trávila většinu času hrami a videi na telefonu. Jako máma jsem z toho měla výčitky svědomí. A v tom se zrodilo iDO! Způsob, jak dítěti telefon nezakázat, ale přimět ho, aby ho používalo s užitkem. Brzy byl hotový prototyp a dcera už skenovala o sto šest. Závěrem, iDO mluvící karty jsou schváleny největším kritikem a za extrémních podmínek :).

Vize a cíle 

Začátek naší cesty je delší a náročnější než jsme si přestavovali, ale o to poctivější je finální produkt. Karty jsou sice primárně dělané pro děti ale jako máma sama vím, že všechno, co dostane dítě do ruky, musí být schváleno rodičem. Proto naše vize je jasná - nadchnout dítě a ubezpečit maminku o kvalitě.

Pro nás bylo zásadní najít evropského výrobce, žádná Čína. Nakonec jsou naše karty vyráběné přímo v ČR v rodinné firmě ve středočeském kraji. Produkt splňuje veškeré evropské normy bezpečnosti a kvality potřebné pro hry a hračky. Potvrzuje to závěrečný protokol z Institut pro testování a certifikaci ve Zlíně. Na tvorbě celého projektu se podílela pedagog a rodilá mluvčí z Floridy April Bagley. Vývoj mobilní aplikace pro skenování kódů a poslech výslovnosti jsme taky nenechali náhodě. I tady nám jde především o bezpečí dětí, proto je mobilní aplikace bez reklam a funguje pouze s hracími kartami. 

A protože věříme, že vzdělání by měla být zábava, je iDO taky karetní hra. Proč pro 2 až 4 hráče? Aby se mohli efektivně zabavit např. sourozenci nebo celá rodina. Neumíte anglické slovo správně přečíst nebo vyslovit? Nevadí! Nejlepší na tom je, že nemusíte umět anglicky vůbec. S iDO mluvícími kartami získáte základní anglickou slovní zásobu přímo ve hře. Ať už je Vám 5 nebo 95 :)

Díky, že jste dočetli až sem. Teď znáte kousek našeho příběhu.

A srdečně děkuji každému, kdo se denně stává jeho součástí. 

                                                                                                                               - Xenie